• Automatické řídící jednotky pro indoor pěstování
    Home screen

——-Popis funkcí——-

Každá z ovládaných zásuvek má tři režimy. 0-(vypnuto), 1-(trvale zapnuto) a AUTO (automatický režim – spínání podle časů př. podle teploty, vlhkosti…)

Časové spínání (čtyřpásmový timer, dvoupásmový timer s asymetrickým cyklovačem)

U čistě timer zásuvek je k dispozici 4x čas on/off během dne.

Timer zásuvku s asymetrickým cyklovačem, lze použít jako obyčejnou timer zásuvku, nebo jako cyklovací zásuvku nebo kombinaci obojího – můžete nastavit rozsah od kdy do kdy má zásuvka cyklovat a délku cyklu zapnuto a vypnuto. Cyklovač je s nezávisle nastavitelnou dobou sepnutí a rozepnutí výstupu

Tyto zásuvky se nejčastěji používají pro hlavní světla, závlahové čerpadla, ofukové ventilátory případně jiné periferie, které je potřeba časově ovládat. apod.).

Zvlhčování / Vysoušení

Funguje podobně jako termostat. Vlhkostní čidlo vyhodnocuje vlhkost a řídící jednotka podle toho spíná/vypíná zásuvku do které můžete mít zapojený zvlhčovač nebo vysoušeč, podle zvoleného režimu. K dipozici je nastavení žádané vlhkosti, diference sepnutí a výběr režimu topení nebo chlazení.

Topení/chlazení

Teplotní čidlo vyhodnocuje teplotu a spíná/vypíná zásuvku do které může být připojeno např. elektrické topení, chladící jednotka, nebo přítahový ventilátor, podle zvoleného režimu topení/chlazení. K dipozici je nastavení žádané teploty, diference sepnutí a výběr režimu topení nebo chlazení

Plynulé PID řízení odtahového ventilátoru, od nulových otáček, podle teploty

Automatické plynulé řízení otáček ventilátoru dle teploty, pomocí precizní PID regulace, je zkrátka to nejlepší, co můžete dopřát nejen své zahrádce, ale i své peněžence. Regulátor moduluje výkon ventilátoru, podle rozdílu žádané a měřené teploty, na základě hodnoty z PID regulátoru. Pokud je teplota příliš vysoká, otáčky jdou plynule nahoru a naopak, pokud je příliš nízká, jdou plynule dolů. Ventilátor tedy zbytečně nevyvětrává teplo ven, pokud je teplota příliš nízká a šetří tepelnou i elektrickou energii. Regulační smyčku máte plně pod kontrolou díky nastavení PID parametrů (proporcionální, integrační a derivační složka – na displeji zastoupeny písmeny P, I, D), díky kterým lze nastavit, nejen kdy má regulátor začít zasahovat a upravovat otáčky ventilátoru, ale i s jakou razancí a rychlostí, tak bude činit. Řídící jednotka umožňuje implementaci plynulého řízení otáček ventilátoru i pomocí frekvenčních měničů. Opět platí, že můžete ventilátor řídit ručně nebo ho nechat řídit jednotkou. Můžete nastavit i rozsah ve kterém ho bude jednotka řídit.

Teplotu a vlhkost umí systém zaznamenat do grafu na displeji, což vám může ulehčit vaše rozhodování při nastavování parametrů.

Maximální celkový příkon, je při při zapojení do klasické zásuvky 230V – 3600W . Spínané výkony lze dál navyšovat, při použití třífázové soustavy 400V.

Zapoj a pěstuj. Řídící jednotka indoor pěstování. facebook Popis funkcí