Proč automatizovat? 

grow control system Plug&Plant

Každý, kdo se začne zařizovat pro pěstování indoor, dojde jednou do bodu, kdy bude potřebovat některé její komponenty spouštět automaticky. Začíná to osvětlením, které má málokdo chuť a čas zapínat a vypínat každý den ve stejnou chvíli. Věcí, které lze v pěstírně spínat a ovládat automaticky je ale mnohem více. Kvalitní automatizace vám usnadní práci, zeefektivní celý proces a v neposlední řadě ušetří čas, ale také nemalé peníze za energie.

OSVĚTLĚNÍ

Osvětlení je první věc, kterou potřebuje drtivá většina pěstitelů zautomatizovat. Řídící jednotky Plug&Plant disponují časovými spínači, u kterých lze lze v základu nastavit 4x sepnutí a 4 vypnutí během dne.

ZAVLAŽOVÁNÍ

Automatická zálivka vám dá větší volnost. S ní můžete snadno opustit své rostliny na několik dnů, aniž byste se museli strachovat, že vám uhynou. Pro toto slouží instalované časové zásuvky a asymetrické cyklovače, které lze nastavit na cyklické spínání čehokoliv.

OFUKOVÉ VENTILÁTORY

Pohyb vzduchu je velice důležitý při pěstování. Stojící vzduch vytváří tepelné kapsy a také může vést ke vzniku plísně či jiných chorob, které mohou být fatální pro vaši rostlinu a sklizeň. Naštěstí je kontrola pohybu vzduchu velice jednoduchá. Stačí investovat do několika ventilátorů, které budou hýbat s vzduchem v celé vaší pěstírně. Pro toto slouží integrované časové zásuvky.

VLHKOST
Správná vlhkost je důležitá. Naše jednotky umí v základu, podle aktuální vlhkosti, spínat např. zvlhčovač vzduchu, případně naopak odvlhčovač, podle režimu zvoleného režimu zvlhčování/odvhlhčování.

TEPLOTA

Správná teplota v pěstebním prostoru je jeden ze základních předpokladů pro úspěch vašeho pěstování. Řídící jednotky Plug&Plant jsou v základu vybaveny pro spínaní instalovaného přitápění. Funguje to podobně jako váš pokojový termostat. Pokud je teplota nizší než nastavená jednotka sepne topení a naopak pokud je vysoká, vypne. Logiku výstupu lze jednoduše obrátit tak, že místo topení, můžete připojit chladící jednotku, nebo přítahový ventilátor, pokud máte naopak problém s vysokými teplotami.

VENTILACE

Jedním z nejdůležitějších prvků, který si zaslouží automatické ovládání, je ventilace, která se stará o výměnu vzduchu a správné klimatické podmínky. Správná teplota hraje zásadní roli, pro dosažení dobrých výsledků. Za ovládání můžete ušetřit, v tom případě ve výsledku nejspíš dlouhodobě proděláte. Nejjednodušší je nechat ventilátory pro přívod i odvod vzduchu běžen non-stop. V takovém případě nepotřebujete žádný časový spínač ani jiný regulátor. Je ale jasné, že spotřebujete více elektřiny, nežli je nutné, a tím pádem utratíte peníze navíc. Další možností je zapojení ventilátorů na stejný spínač nebo stykač, kterým spouštíte osvětlení. To je ale řešení špatné, protože během doby, kdy je osvětlení zhasnuté, je větrání nutné. Grow control system Plug&Plant

V praxi se hodně pěstitelů setkává s problémem, že při sepnutém osvětlení, roste teplota nahoru až za ideální meze, a naopak při vypnutém osvětlení, klesá příliš nízko. S plynulou regulací dosáhnete nejen lepších výsledků, ale také ušetříte za elektřinu a vytápění. Například u ventilátoru, který má 70w, činí roční úspora jen elektrické energie, při nepřetržitém provozu, oproti neregulovanému ventilátoru až 200 kilowatt hodin. Čím silnější ventilátor máte, tím větší úsporu elektriky lze očekávat. Pokud k tomu připočítáme fakt, že neregulovaný ventilátor, vám ven vyfoukává zbytečně i teplo, dostaneme k částkám, které jasně hovoří pro plynulou regulaci.
Řídící jednotky Plug&Plant disponují v základu, automatickým plynulým řízením odtahového ventilátoru. Modulace výkonu ventilátoru je závislá na teplotě v pěstebním prostoru a nastavení, které zvolíte. Ventilátor je řízen prostřednictvím PID regulátoru, což je zkrátka bez debat to nejlepší, co obor měření a regulace nabízí. PID regulace vám umožnuje nastavit nejen teplotu, při které začne ventilátor přídavat/ubírat otáčky, ale také jak rychle a s jakou razancí tak bude činit. Regulace je tak přesná, že se nebudeme bavit o celých stupních, ale při správném nadimenzování ventilace, se bavíme o přesnosti v desetinách stupně.

DALŠÍ MOŽNOSTI

Řídící jednotky Plug&Plant jsou vybaveny možností připojení dalších čidel. At už se jedná o čidla a dávkovače CO2, čidla hladiny, množství atd. Záleží jen na vás, na vaší představě, potřebách a finančních možnostech.

 

Co lze pěstovat doma?

Na to je jednoduchá odpověď. Prakticky vše, na co si vzpomenete.

Staňte se nezávislými. Vypěstujte si doma, za jakéhokoliv počasí, vše co chcete nebo potřebujete svépomocí.

V době, kdy jsou ceny úsporných a kvalitních, pěstebních led svítidel tak nízké, že jsou dostupné široké veřejnosti, nabízí se otázka, proč si nezačít pěstovat doma?
Velkou výhodu lze spatřovat v tom, že máte celý proces pod svojí kontrolou.
Kvalita výsledných produktů, může tedy být mnohem lepší, než je tomu v případě komerčních produktů, u kterých spotřebitel nikdy neví, čím je kdo hnojil, postřikoval a jaké metody, při pěstování používal.

Naše jednotky jsou vhodné jak pro pěstování v hlíně, tak pomocí tzv. hydroponie.

Pěstování indoor nebylo nikdy jednodušší.

Při vývoji řídících systémů, klademe důraz na uživatelskou jednoduchost. Vše je tak jednoduché, že zapojení a obsluhu, zvládne osoba bez jakýchkoliv odborných znalostí , během několika málo minut. Přitom máte celý proces pod kontrolou z jednoho místa. Stačí zapojit a začít pěstovat.

Systém připojíte jednoduše do elektrické zásuvky 230V a veškeré komponenty se k němu připojují přes instalované zásuvky.

Nastavení parametrů probíhá na velkém, podsvíceném, tlačítkovém displeji a zvládne to každý za pár minut.

Základní typ řídících jednotek s šesti zásuvkami, je určen především pro širokou veřejnost. Za výhodnou cenu, bez problémů pokryje potřeby většiny domácích pěstitelů. Jelikož se na poli měření a regulace, automatizace pohybujeme dlouhá léta, pro potřeby komerčního pěstování, jsme vám schopní navrhnout, sestrojit a naprogramovat řídící systém na míru, přesně podle Vašich potřeb. Zde se otevírají další možnosti, hlavně co se dálkového monitoringu a správy týče. Přínášíme kvalitu a preciznost průmyslových, digitálních, řídících PLC jednotek, chytrou, uživatelsky a instalačně přívětivou obsluhu a montáž, společně s příznivou cenou pro širokou veřejnost. Grow control system Plug&Plant

https://www.ridicijednotkypestovani.cz/popis/

Ceník